Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Koronavirüs zamanlarında Berlin kulüplerini belgeleyen kitap: ‘HUSH’

Berlin’in pandemiyle birlikte boş kalan kulüplerinin sesi olacak yeni bir kitap çıkıyor

  • MIXMAG TURKEY
  • 10 Şubat 2021

Yarı ve tam zamanlı rollerde yaratıcılığınızı işinize yansıtabileceğiniz harika bir ekibe katılmak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edin!

Berlin kulüplerinin pandemi nedeniyle büründüğü ıssızlık HUSH – Berlin Club Culture in a Time of Silence isimli yeni bir kitapta fotoğraflar eşliğinde belgeleniyor.

Fotoğraf sanatçısı Marie Staggat ve gazeteci Timo Stein, Nisan-Aralık 2020 dönemi arasında Alman başkentindeki 40’tan fazla kulübü ziyaret etti. Tresor, Watergate, SchwuZ, Weekend, OHM, Sameheads, Paloma, Kit Kat, GRETCHEN, Else, Arena ve Suicide Circus, kitapta yer verilen kulüpleren bazıları.

Ziyaretler sırasında kulüp yöneticileri, DJ’ler, sanatçı temsilcileri, bar, kapı ve temizlik görevlileriyle de röportajlar yapılarak kentte normal zamanların gelişmiş gece hayatı endüstrisinin krizle başa çıkma şekline ışık tutulmaya çalışıldı.

Kitaptan elde edilecek gelir, ayakta kalmalarına yardım etmek amacıyla projede yer alan kulüplere aktarılacak.

Fotoğraf sanatçısı Marie Staggat, çalışma hayatına 21 yaşındayken efsanevi Tresor kulübünde başladı ve birçok DJ’i kabindeyken fotoğrafladı. Staggat, 2016 yılında Detroit elektronik müzik çevresini ele alan ilk kitabı 313ONELOVE’ı yayımlamıştı.

Timo Stein ise müzik dergisi Spex’teki yazılarının yanı sıra çeşitli mecralarda politika ve kültür editörü/muhabiri olarak çalıştı ve ayrıca Cicero’da altı yıl editör olarak mesai harcadı. Der Tagesspiegel ve Rhein-Zeitung gibi günlük gazetelerde yazıları yer aldı.

HUSH, 1 Mart’tan itibaren parthasverlag.de adresinde, önde gelen kitap mağazalarında ve projede yer verilen kulüplerde satışa çıkacak.

‘Dünyanın Ritmi: Berlin’ çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...