Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

PLAYdifferently ve Richie Hawtin’in yeni mikser ürünü MODEL 1.4 tanıtıldı

Richie Hawtin, tamamen analog şekilde çalışan MODEL 1.4’ün tasarımcılarından biri

  • MIXMAG TURKEY
  • 20 Ocak 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

PLAYdifferently, Richie Hawtin’in tasarımında rol oynadığı yeni DJ mikser ekipmanı MODEL 1.4’ü tanıttı.

Özellikle ev kullanımı ve canlı yayın yapan DJ’ler için tasarlanan dört kanallı yeni model, bir önceki versiyon MODEL 1’den dört yıl sonra geldi. Dört kanalın her biri düşük ve yüksek geçiş filtrelerine, SCULPT EQ teknolojisine ve analog overdrive devresine sahip. Yeni ürünün 2.199 Euro’luk satış fiyatıyla bu ay satışa çıkması bekleniyor.

Mühendisliği Andy Rigby-Jones tarafından yapılarak İngiltere’de üretilen MODEL 1.4, iki stereo giriş ve çıkış kanalına, iki miks çıkışına, iki yüksek performans fono ön amfiye, iki bağımsız cue sistemine, 110dB’e kadar dinamik aralığa sahip dengeli mix bus'ına ve yüksek kaliteli ses kartı entegrasyonunu optimize eden D-Sub I/O konnektörüne sahip.

DJ sisteminizde başka farklı farklı ekipmanlar da kullanıyorsanız, yeni modeldeki mikser bağlantı sistemi sayesinde farklı PLAYdifferently mikserlerinin birbirine bağlayabilirsiniz.

MODEL 1.4’ün tanıtımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Richie Hawtin, “MODEL 1 ile yaratıcılıktan ilham alarak etkin kontrol ve kalite mekanizmaları içeren, adeta bir enstrüman gibi işlev gören yeni nesil bir DJ mikser ekipmanı üretmiştik. Olabildiğince az yer kaplayan modelin ev stüdyoları ve canlı yayınlar için çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Daha uygun fiyata ancak tasarım ve özellik tarafında bir ödün vermeksizin MODEL 1’ın dört kanallı daha küçük versiyonunu hazırladık. MODEL 1.4, “bir enstrüman olarak DJ mikser” olarak tanımladığımız orijinal konseptimizle aynı çizgide. Ürünün yeni jenerasyon DJ’lere vereceği ilhamı görmek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

22 Ocak Cuma günü ilk kez HÖR Berlin’de kullanılacak olan MODEL 1.4’ten fotoğrafları ve tanıtım videosunu aşağıda görebilirsiniz.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...