Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Yükselen yıldız Black Circle Limits Off Open Studio Göbeklitepe’de

Mixmag Türkiye'ye özel açıklamalarda bulunan Black Circle'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izleyin

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 28 Mart 2021

Göbeklitepe, insanlığın muhtemelen ilk kez tarım yapmaya başladığı, ilk defa yerleşik hayata geçtiği, mağara duvarlarına resim çizmek yerine sistematik sanat yapmaya ve kültürel birikim oluşturmaya başladığı, başka bir deyişle "ilk uygarlığın" kurulduğu yer.

Göbeklitepe bu gizemli enerjisiyle Limits Off Open Studio’nun ikinci noktası olmayı başarmış. Daha önce Nemrut Dağı'nda Damian Lazarus ile başlayan Limits Off Open Studio bu sefer Göbeklitepe’de İtalyan techno kraliçesi Deborah De Luca ile başladı. Ardından Mahmut Orhan kendine özgü tarzı ile büyülü bir performans sergiledi, sıra bu sefer dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Black Circle’a geldi.

Zürih doğumlu Black Circle, müzisyen bir ailenin çocuğu. Bu yüzden müzik ile genç yaşta tanışan Black Circle, Sabb’ın RADIANT plak şirketine 2019 yılında katılmasıyla birlikte başarıya emin adımlarla tırmanmaya başladı. O sene çıkardığı “Foolish” parçası Black Coffee, Nic Fanciulli, Super Flu ve OXIA gibi isimlerin dikkatini çekip resmen 2019 yazının parçası oldu. Circoloco’nun resident DJ'lerinden Matthias Tanzmann ile parçası ya da Eli & Fur remiksi gibi birçok prodüksiyonla Beatport listelerinde en üst noktalarda bulunan Black Circle’ın eski NBA yıldızı Rony Seikaly ile birlikte ortak yaptığı dikkat çekici bir parçası da var. Sasha ve Black Coffee gibi tech house ustalarının favorisi olan Black Circle başarının basamaklarını hızla tırmanıp dikkatleri üzerine çeken isimlerden.

Sanatçıyla bu özel performansı fırsat bilip sohbet etme fırsatı yakaladık:

Müzisyen ebeveynlere sahip olmanızın müzik kariyerinize nasıl bir etkisi oldu?

Dürüst olmak gerekirse kendime bu şekilde bir yol çizmeyi tercih edeceğimi hiç düşünmemiştim. Her şey erken yaşlarda başladı ve çok hızlı ilerledi. Her şeyi kendi kendime öğrendim, kimseden yardım almadım. Ailem devamlı ciddi bir işte çalışmamı istiyordu ama ben ne istediğimi biliyordum.

Bildiğimiz kadarıyla çocukluk yıllarınızda birçok enstrüman çalmayı öğrendiniz. Çalmaktan en çok keyif aldığınız favori enstrümanınız hangisi?

Grand piyanonun ve büyük orkestra çalgılarının büyük hayranıyım. Notaları okuyamıyorum ancak piyano çalabiliyorum.

2019’daki ilk çıkış parçanız “Autumn”dan itibaren pek çok liste başı yapımlar üretmeye devam ettiniz ve Nic Fanciulli, Matthias Tanzmann ve CamelPhat dahil sektördeki önde gelen isimlerle ortak çalışmalarda bulundunuz. Bu yıl önümüzdeki projelerinizde hangi sanatçılarla iş birlikleriniz olacak?

Güzel sonuçlar veren önceki iş birliklerimden dolayı gelecekte daha fazla ortak tekli çalışmaları yapmaya karar verdim. Andrea Oliva ile gerçekten çok güzel bir yaz parçası hazırladık.

2020’de eski NBA yıldızı DJ/prodüktör Rony Seikaly ile de ortak bir çalışma çıkarmıştınız. “What For” projenizdeki bu birliktelik nasıl meydana geldi?

Menajerim, Rony’yi çok yakından tanıyordu ve beraber bir müzik çalışması yapmamızı çok istemişti. Rony’nin prodüksiyonları çok hoşuma gidiyordu, stüdyo çalışmalarımızda son derece uyumlu bir birliktelik yakaladık ve “What For” ortaya çıktı.

Koronavirüs krizi İsviçre dans müziği çevresini nasıl etkiledi? Ülkedeki etkinlik sektörünün / eğlence endüstrisinin öngörülebilir bir gelecekte tekrar açılacağına dair sinyaller var mı?

Aslında her ülkedeki benzer durum burada da geçerli. İçinden geçtiğimiz süreç, önünüze neyin çıkacağını bilmeden karanlıkta yolunuzu bulmaya çalışmak gibi. Tüm sektör büyük yara aldı. Elimizden tüm gelen, yaptığımız şeyi en iyi şekilde yapmak ve sevdiğimiz uğraşımıza, “müziğe” odaklanmaya devam etmek.

Pandemi meselesi hayatlarımızın bir parçası olduğundan beri çalmayı en çok özlediğiniz mekan, festival veya herhangi bir yer var mı?

Şu an bir favori seçmek zor, çünkü hepsine, özellikle etkinliklerin after saatlerine özlem duyuyorum. Yarın yokmuş gibi arkadaşlarınızla birlikte çaldığınız zamanlar…

Türkiye’yi daha önce ziyaret etmiş miydiniz yoksa Göbeklitepe performansı buraya ilk seyahatiniz mi oldu? Göbeklitepe’nin tarihi atmosferinde çalmak nasıl bir his?

Türkiye’ye seyahat etmek için çok kez plan yapmıştım ama 7/24 bir stüdyo yaşamım olduğu için gerçekleştirme fırsatım olmamıştı. Limits Off ekibiyle bu projede bir araya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Organizasyonun ve Göbeklitepe’deki performansın tüm safhalarında harikulade bir iş çıkardılar. Bu tarihi lokasyonda çalmak benim için büyük onur, kitaplara geçecek nitelikte unutulmaz bir deneyim.

Göbeklitepe gibi mistik bir lokasyonda tech house’un yükselen yıldızı Black Circle, Limits Off Open Studio Göbeklitepe izleyicilerine özel bir performans hazırladı.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un, ışık ve aydınlatma tasarımının Sadık Avcı’nın ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje yine yapılmayanı başarmış bir proje olarak tarihe geçmeye hazır.

Black Circle'ın Open Studio Göbeklitepe’ye özel performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

Black Circle'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izledikten sonra, sanatçının diskografisinde müzikal yolculuğa çıkmak için Spotify profilini mutlaka inceleyin!

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...