Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MÜZİK

Christian Löffler yeni albümünden ikinci teklisini çıkardı

Sónar Istanbul 2020 kapsamında İstanbul’a gelecek sanatçının ‘The End’ isimli albüm teklisi çıktı

  • SÓNAR ISTANBUL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 10 Şubat 2020
Christian Löffler yeni albümünden ikinci teklisini çıkardı

Sónar Istanbul 2020’de dinleme fırsatı elde edeceğimiz, duyguları harekete geçirme konusundaki becerilerini benzersiz ses manzaraları yaratmadaki ustalığıyla birleştiren DJ/prodüktör Christian Löffler, merakla beklenen ‘Lys’ albümünden ikinci teklisi ‘The End’ isimli teklisini müzikseverlerle buluşturdu.

Deneysel techno sahnesinin en dikkat çeken isimlerinden biri olan Alman sanatçı, yeni çalışmasında Danimarkalı vokalist Josephine Philip ile birlikte stüdyoya girdi. Yeni çalımasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Löffler, “Bu çalışmayı Kopenhag’dan arkadaşım Josephine Philip ile birlikte yazdım. ‘Graal (Prologue)’ albümümdeki ’Running’den sonraki ikinci ortak çalışmamız. Her şeyin bir sonunun olduğu, hiçbir şeyin sonsuza kadar devam etmeyeceği gerçeğiyle çevrelenen kaderimizi anlatan bir yapım. Hayatta gerçekten sevip önemsediğimiz şeylere ve insanlara daha fazla odaklanmayı hatırlatmayı amaçladık. Günümüzde yaşamın girift olasılıkları arasında izinizi kaybedip boşluğa düşmek çok kolay. Bizi mutlu edecek şeyler aslında bizlere düşündüğümüzden de yakın. Bazı şeyleri oluruna bırakıp arınmış bir gözle etrafa bakınca çevrede başka nelerin olabileceğini görmek mümkün. Sürekli aynı yolu takip etmemeli, kafamızı çevirip yanıbaşımızdaki yeni yolların farkında olmalıyız” ifadelerini kullandı.

‘The End’, sanatçının geçtiğimiz Haziran ayında yeni albümünden paylaştığı ilk teklisi 'Versailles (Hold)’ sonrası paylaşılan ikinci tekli. Her bir parça ile bağlantılı olarak yapılan farklı yağlıboya resimlerle albüm çalışmasına zenginlik katan Löffler, çok yönlü bir emeğin ürünü olan çalışmasını dinleyicilerine sunuyor.

Ki Records etiketiyle 20 Mart’ta çıkacak ‘Lys’ albümünden paylaşılan ikinci tekli ‘The End’i aşağıda dinleyebilir, sanatçıyı 5-6-7 Mart tarihlerinde dördüncüsü düzenlenecek Sónar Istanbul’da dinlemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

SÓNAR ISTANBUL | ZORLU PSM, 5-6-7 MART 2020

Sónar İstanbul'a özel olarak hazırladığımız çalma listemizi Spotify'da dinleyin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...