Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Beatgate 15. yılını 19 Kasım’da Suma Han’da kutluyor

Robag Wruhme, Murat Uncuoğlu, BeeGee ve Alican’ın da aralarında olduğu birçok sanatçı Beatgate’in 15. yıl kutlama etkinliğinde sahnede olacak

  • MIXMAG TURKEY
  • 16 Kasım 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

İstanbul gece hayatının en köklü oluşumlarından biri olan Beatgate, kuruluşunun 15. yılını 19 Kasım Cuma günü Robag Wruhme’nin İstanbul Suma Han’da baş konuk olacağı etkinlikle kutlayacak.

Kurulduğu günden bu yana İstanbul’un yeraltı ruhunu hayatta tutan ve partileriyle yıl boyu gecenin ritmini belirleyen Beatgate’in 15. yaşını kutlayacağı etkinlik Main Stage ve Studio Stage olmak üzere iki farklı sahnede katılımcılarını ağırlayacak.

Alman techno çevresinin en üretken ve en saygın sanatçılarından bir olan, özellikle 2000’li yılların başından bu yana solo projesinin yanı sıra Sören Bodner ile ortak projesi Wighnomy Brothers ile de orijinal yapımları ve remiksleriyle elektronik müzikte çok önemli izler bırakan Robag Wruhme’yi konuk edecek bu özel buluşmada ayrıca geçmişten bu yana Beatgate markasıyla özdeşleşmiş 10 sanatçı kabin başına geçecek.

Türkiye’de elektronik müzik denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan, Innervisions ve Afterlife dahil önde gelen plak şirketlerinden çıkardığı yapımlarla tanıdığımız Murat Uncuoğlu, FG 93.8, Koza Berlin, Electronica Festival gibi değerli markaların mimarı, hayatını dans müziğe adamış BeeGee, İstanbul merkezli plak şirketi Isolate’in Murat Uncuoğlu ile birlikte kurucularından biri olan, kulüpte, evde, yollarda veya sahnede ayırt etmeksizin kulaklara sızdığı her anı unutulmaz kılan, üretkenliği ile her daim göz önünde olan Alican, sürprizlere açık setleriyle dinleyicilerin favorileri arasında yer alan Sezer Uysal, uzun yıllardır hem sahne hem de stüdyo çalışmalarına kulvarında kendine has üslubuyla devam eden önemli müzik insanı Evren Ulusoy, Beatgate’in ve Kafes, Module, Blok, Tamirci gibi İstanbul’daki çok sayıda underground mekânın kurucusu, enerjisi bir an düşmeyen güçlü setleriyle gecenin ev sahibi Volkan Gündüz, house ve techno arasında özgün bir yere konumlandırdığı akışkan sound’uyla Boral Kibil, 2010’ların başında adım attığı elektronik müzikte ışığı ilk yıllarından Türkiye’yi aşan ve bizzat Sasha, Richie Hawtin gibi figürlerin stüdyolarında pişen Mehmet Akar, son yıllarda Suma Beach ve Suma Han’da müziğin kontrolünü en sık devralan isimler arasında yer alan ve her âna adapte edebildiği sound’uyla öne çıkan Atakan Uysal ve Beatgate ailesinin kendi hayran kitlesini oluşturmayı başarabilmiş gözde isimlerinden Ecem Seçkin, Beatgate’in 15. yıl kutlamalarında sahne alacak isimler olacak.

2018 yılında Mexico City’de düzenlenen Bahidorá Festival’deki performansıyla Mixmag TV ekranlarına konuk olan Robag Wruhme ayrıca 26 Kasım’da Tulpa Ovi Records’dan çıkacak “Avo Thal” adlı iki parçalık kısaçalar albümünün heyecanını üzerinde taşıyor.

Robag Wruhme’nin yepyeni iki çalışmasını buradan inceleyebilir, Beatgate’in 15. yıl etkinliğindeki yerinizi ayırtmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

BEATGATE 15TH ANNIVERSARY | SUMA HAN İSTANBUL - 19 KASIM 2021, CUMA

Robag Wruhme'nin Bahidorá Festival’deki performansını ve önceki ay BBC Radio için kaydettiği setini inceleyin!

#Yeraltı çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...