Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Claptone: The Masquerade

Gizemli DJ, 26-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Big Burn İstanbul'un konuğu olacak

  • BIG BURN İSTANBUL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 23 Temmuz 2019

Big Burn İstanbul'un 26-28 Temmuz tarihlerindeki üçüncü organizasyonu kapsamında İstanbul’da dinleyeceğimiz, eşsiz house tınıları ve gizemli altın rengi maskesi ile Claptone, övgüyle anılan etkinlik serisi "The Masquerade"i İbiza'nın dünyaca ünlü mekanı Pacha'ya taşıyor.

Sanatçı gelişmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "The Masquerade serisi ile dünya çapında yakalanan başarının ardından, bu etkinlikleri özel yapan bütün detayları tek bir yere toplamak istedim. İbiza'daki ilk residency maceram için gönlümde olan her şeyi onlarla birlikte yaratmayı başardığımızı hissediyorum. Pacha İbiza efsane haline gelmiş bir oluşum" açıklamasında bulundu.

Claptone, 27 Mayıs'ta başlayan ve 30 Eylül'e kadar düzenli olarak her cuma devam edecek Pacha İbiza performansları ile Beyaz Ada'da house müziğin en önemli merkezlerinden birinde yer almaya devam ederken, sanatçıya 19 hafta sürecek performansları boyunca Armand van Helden, Dennis Ferrer, Diplo, Heidi, Kerri Chandler ve Todd Terry gibi isimler de eşlik ediyor olacak.

2015'te düzenlenen ilk resmi “The Masquerade” etkinliğinden bu yana sanatçının özenle ilerlettiği serinin bu yaz devam eden Pacha edisyonunda özel tasarlanmış devasa bir sahne, dansçılar ve canlı akrobasi gösterileri de bulunuyor. Sanatçı ayrıca, dinleyicilerin bazı parça ve bootleg çalışmaları sadece bu performanslarda dinleyecebileceklerini de hatırlatıyor.

"Başlangıçta The Masquerade, değer verdiğim ve birlikte çalışmak istediğim sanatçılarla birlikte, özel seçilmiş mekanlarda müziğimi özgürce icra edebileceğim bir fırsat olarak karşıma çıkmıştı. Seri ilerleyip farklı konseptlerle gelişmeye devam ettikçe, artık The Masquerade'in kendine has dünyası olması gerektiğini düşünerek her şeyi buna göre tasarlamaya başladım" ifadelerini kullanan sanatçı, "Bu serideki yolculuğum ilerledikçe, amacım sürekli partinin ne anlama geldiğini bulmak, her köşe başında ilham aramak oldu. Ve bu süreç zamanla aşık olduğum ve değer verdiğim bir şey haline geldi. Ben insanlara istedikleri kişi olabilecekleri bir dünyanın parçası olma fırsatını vermek istiyorum. Sınırları olmayan, kimsenin birbirini yargılamadığı bir dünya" sözleriyle serinin kendi iç dünyasındaki arka planını vurguluyor.

Değişkenlik gösteren melodileri ve house müziği yeniden tanımladığı 'ritmik beden müziği' ile "The Masquerade", Claptone'un sahip olduğunu eşsiz sound'un ve altın rengi ikonik maskesiyle de karakterinin dışa vurumu olarak dikkat çekiyor. Sanatçının 2015 Ekim ayında Mixmag'in ünlü konsept buluşması 'The Lab'in Londra etkinliğindeki performansı halen hafızalarda. Gizemli figür son olarak ABD'li prodüktör RY X'in 'Body Sun' parçasına yaptığı remiksi dinleyicileriyle paylaşmıştı.

Eğer bu yaz Pacha İbiza'da “The Masquerade'i deneyimleme fırsatı bulamayacağınızı düşünüyorsanız üzülmeyin. Claptone sahip olduğu vizyonu ve eşsiz müziğini 26-28 Temmuz tarihlerinde Big Burn İstanbul 2019'a taşıyor. Bu yıl 3. kez düzenlenecek ve geçtiğimiz senelerde 45.000’in üzerinde müzikseveri ağırlayan Big Burn İstanbul'un biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Big Burn Istanbul'a özel hazırladığımız Spotify listemizi takip edin.

[Yazar: Emre Eskihoran]

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...