Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Last Magpie 5 yıl süren sessizliğin ardından 'Kissing Stones’ ile geri dönüyor

Yetenekli prodüktör uzun sessizliğin ardından ilk albümü ile geri dönüyor

  • AHMET AYDEMİR
  • 27 Mayıs 2020

Last Magpie (Craig McNamara), 2010’ların başında yayımlamaya başladığı şarkılarıyla dans müziği dünyasında yeni trendlere imza atan yapımlar ortaya koymuştu. 2015 yılında müziğe bir süre ara verme kararından önceki kısaçalar albümleri, Hypercolour ve Losing Suki gibi önde gelen plak şirketleri aracılığıyla yayımlanmıştı.

Peak District’te geçirdiği beş sene süren sessiz bir dönemin ardından Last Magpie, kim olduğunu bizlere tekrardan hatırlatacak albümü "Kissing Stones" ile sessizliğine bir son veriyor. Sanatçının ilk albümü "Kissing Stones", 15 Haziran’da Me Me Me etiketiyle piyasaya çıkacak.

Kendine özgü müzik türünü oluşturabilmek için farklı türlerden edindiği etkileri bir potada eriten sanatçı, geçmiş çalışmalarında Chicago house ile Detroit techno yelpazesindeki ilgi alanıyla dans müziğinin köklerine yönünü çevirmiş ve çarpıcı farklılıkta işler ortaya çıkarmıştı.

McNamara’nın "Kissing Stones" çalışmasındaki sanatsal duruşu yama yapmaya benzetilebilir; dokuduğu techno elementlerini ambient tarzının hassas yapısıyla birleştirerek dinleyicide huzur yaratan bir deneyim yaratan sanatçının 2015 yılına ait son çalışması "Separation EP"yi aşağıda dinleyebilirsiniz.

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...