Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Yılın back-to-back performansı Limits Off Open Studio Göbeklitepe’de

Ferhat Albayrak ve Sezer Uysal birlikte gerçekleştirdikleri ilk b2b şovlarıyla Open Studio Göbeklitepe'ye konuk oldu

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 4 Nisan 2021

Göbeklitepe, insanlığın muhtemelen ilk kez tarım yapmaya başladığı, ilk defa yerleşik hayata geçtiği, mağara duvarlarına resim çizmek yerine sistematik sanat yapmaya ve kültürel birikim oluşturmaya başladığı, başka bir deyişle "ilk uygarlığın" kurulduğu yer.

Göbeklitepe bu gizemli enerjisiyle Limits Off Open Studio’nun ikinci noktası. Daha önce Nemrut Dağı'nda Damian Lazarus ile müzikseverlerle buluşan Limits Off Open Studio, yeni durağı Göbeklitepe’deki yolculuğuna İtalyan techno kraliçesi Deborah De Luca ile başladı. Ardından Mahmut Orhan ve Black Circle ile devam etti. Sırada ilk defa gerçekleşecek bir back to back performansı var: Ferhat Albayrak b2b Sezer Uysal!

Türkiye'de techno denilince ilk akla gelen isimlerden olan Ferhat Albayrak, 2009’da kurduğu Jeton Records ile uluslararası başarıyı yakaladı. Carl Cox ile sık sık aynı DJ kabinini paylaşan Ferhat Albayrak, Global Gathering, Love Parade gibi efsane festivallerde çaldı. Limits Off Open Studio Göbeklitepe’de Ferhat Albayrak’a eşlik edecek isim ise Sezer Uysal. Sezer Uysal dünyaca ünlü Prodigy grubunun Breathe isimli parçasına yaptığı cover ile Dubfire, Flash Brothers, Thomas Penton, Eric Entrena ve daha birçok ünlü isimden olumlu tepkiler aldı. Sezer Uysal, Türkiye dışında İbiza, Almanya, Meksika, Amsterdam, Kanada, Finlandiya, İsviçre, Rusya, Tunus, Hong Kong, Çin, Tayland, Japonya, Peru gibi birçok noktada pek çok kulüp ve festivalde çaldı.

İnsanlık için kilit bir nokta olan Göbeklitepe, Ferhat Albayrak ve Sezer Uysal ikilisinin birlikte gerçekleştirdiği ilk back-to-back performansa ev sahipliği yaptı.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un, ışık ve aydınlatma tasarımının Sadık Avcı’nın ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje yine yapılmayanı başarmış bir proje olarak tarihe geçmeye hazır.

Ferhat Albayrak ve Sezer Uysal’ın ilk defa gerçekleştirdiği b2b performanslarını aşağıda izleyebilirsiniz.

Ferhat Albayrak ve Sezer Uysal, kabin başında ilk kez b2b bir şov için bir araya gelmiş olsa da ikili daha önce stüdyoda güç birliği yapma fırsatı elde etmişti. Albayrak ve Uysal'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izledikten sonra, ikilinin 2019 yapımı "Hectocorn" isimli ortak müzik çalışmasını dinleyin!

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...