Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Malandra Jr.: ‘Hiçbir zaman asla mutlu olmam, hep bir şeylerin eksik olduğunu düşünürüm’

Malandra Jr. ‘Precious’ adlı yeni müzik çalışmasını 29 Ekim'de Vision and Illusion'dan çıkaracak

  • MIXMAG TURKEY
  • 23 Ekim 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Çalışmalarını Berlin’de sürdüren İtalyan DJ/prodüktör Malandra Jr. (Simon Pietro) ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aldığı konservatuvar eğitiminin getirdiği klasik müzik geçmişini, dans müziği yolunda sürdürdüğü kariyerine başarıyla yansıtmayı bilen sanatçı, içinde Adamant'a ait bir remiks de yer alan “Precious” isimli yeni kısaçalar albüm projesini 29 Ekim'de Vision and Illusion etiketiyle çıkarmaya hazırlanıyor.

Öncelikle röportajımıza katılımınız için teşekkür ederiz. Nasılsınız? Bu tuhaf zamanlarda vaktiniz nasıl geçiyor?

Sanırım pek dünyaya ait biri değilim. Bu süreçte her şeye rağmen iyi müzik yapmak, kendi içimde benliğimi geliştirmek, müziğime daha fazla incelik katmak ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için uğraş veriyorum.

Kariyerinizin başlangıç noktasına dönelim dilerseniz. Konservatuvar eğitimi görmüş bir müzisyen olarak, dans müziğinin büyüsüne ilk başta nasıl kapıldınız? Sizi ona çeken şey neydi?

Biraz babam, biraz da Milano şehri sayesinde. Bu kutsal ve profan kentin klasik çevreleri tarafından aforoz edildim. Bununla gurur duyuyorum. Enstrümantal hip-hop’a olan sevgim de dans müziğine olan yönelimimde etkili oldu. Çocukken babamla birlikte Korg Triton klavyesi ile çok vakit geçirdim. Clap kick, du shot’lar, aklınıza ne gelirse pek çok ses kombinasyonuyla o zaman tanışmıştım. O klavye ile bir şeyler yapmaya bayılıyordum. Babama klavyeyi çalıştırıp benim için elektro davul seti kurmasını isteyip durduğumu dün gibi hatırlıyorum.

Tarzınızın zaman içindeki dönüşümünü nasıl tarif edersiniz? Ve özellikle klasik müzikle yoğrulmuş geçmişinizin şu anki stiliniz üzerindeki etkileri hakkında neler söylersiniz?

Her geçen gün sound’umu geliştirmeye çalışıyorum. Hiçbir zaman asla mutlu olmam. Hep bir şeylerin eksik olduğunu düşünürüm. Klasik müziğin dans müziği için pek iyi olmayan enstrümanları birbiri üzerine istifleme ve abartılı kompozisyon oluşturma yönünü kısmen kusurlu buluyorum.

Buna karşılık, geri kalanı çıkarıp sadece gerekli olanı betimlemeye yer vereceğiniz 5-6 dakikalık bir çalışmada dinleyen herkese müziğiniz hakkında en iyi fikri verebilmek mümkün. Reggaeton müzik sevenlere bile… Alanımın misyonu bu. Çok zor gerçekten. Klasik müzik size daha geniş ölçekte yükselme olanağı tanıyabilir ama müzik içgüdüsü öğrenilen bir şey değil. Müzikal kabiliyetten ve içgüdüden tamamen yoksun pek çok klasik müzisyenle karşılaştım.

Kulüp ve dans müziği kültürü hakkında en çok neyi seviyorsunuz?

Kendinizi ya da tam tersi olmak istediğiniz kişiyi hissetme konusunda mutlak bir özgürlük alanı sunması.

Bu yaz İstanbul’da sahne aldınız. Oradaki atmosfer nasıldı?

Tam anlamıyla muhteşemdi. İnsanlar sanatçıların ve müziğin kıymetini biliyor. Türkiye’de çok büyük arkadaşlıklar edindim. Bu benim için çok özel.

Vision and Illusion plak şirketinden yeni bir kısaçalar yayımlamak üzeresiniz. Çalışmanız Adamant’tan bir remiks de içeriyor. Dört parça içeren yeni projeniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Genç ve ne yaptığını bilen bir plak şirketi. Bana bir yıldız sanatçıymışım gibi davrandılar. Proje, karantina döneminin ilk safhalarında ürettiğim parçalarımdan oluşuyor. Bana çok fazla şey hatırlatıyor…

Yılın geri kalanı ve 2022’nin öngörülebilir kısmı için Malandra Jr. cephesinde yeni neler var?

Birçok etkinlik için bekleyen tarihlerim var. Bunlardan biri de yakında Türkiye’de olacak. Hazırlık aşamasında olduğum canlı performans projemi Aralık ayında hayata geçireceğim. Müzik çalışmaları hususunda şu an resmi bir açıklama yapamam ama bomba gibi yeni parçalarla karşınızda olacağımdan şüpheniz olmasın.

༺༻

Sanatçının dört parçadan oluşan “Precious” adlı yeni kısaçalarının öne çıkan parçası “Romance”i aşağıda dinleyebilir, tüm çalışmalara buradan ön sipariş verebilirsiniz.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...