Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Ikaru'nun ‘Monolith’ albüm parçalarının remiksleri çıktı

Mercan Dede, Dexter Crowe, Anatolian Sessions ve Menachem 26, projeye remiksleriyle katkı sunanlar arasında

  • MIXMAG TURKEY
  • 12 Haziran 2022
Ikaru'nun ‘Monolith’ albüm parçalarının remiksleri çıktı

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Çalışmalarını Ankara’da sürdüren Alptuğ Çavuş ve Salih Gaferoğlu ikilisinin oluşturduğu Ikaru, 2021 yapımı albüm çalışması "Monolith"te yer alan parçaların remikslerini müzikseverlerle paylaştı.

Trip-hop’tan organik house’a, synth-wave’den indie dance’e uzanan bir tür çeşitliliğini barındıran albümde remiks yapan prodüktörlerin, Ikaru’nun yarattığı özlerden yola çıkarak tasarladığı alternatif evren her parçasıyla dinleyenlerini yeni boyutlar keşfetmeye davet ediyor. Projeye remiks çalışmalarıyla katkı sunan sanatçılar; Mercan Dede, Dexter Crowe, Menachem 26, Anatolian Sessions, Eve Biōn, Stars Like Dust, Kuduban, ghyz, Netam ve Emin Gök.

Orijinal düzenlemelerin yer aldığı geçen yılki albümün dikkat çeken parçalarından biri olan "Alem"in, Ikaru tarafından parçanın canlı versiyonu merkeze alınarak yeniden düzenlenen versiyonuna remiks albümünde de yer verildi. "Alem"in orijinalinde yer alan sözlere ve orijinal elementlere ek olarak parça tempo olarak daha yüksek ve orijinale göre trafik olarak daha zengin bir dinleme deneyimi barındırıyor.

Gülbaba Records etiketiyle yayımlanan remiks albümünü aşağıda dinleyebilirsiniz.

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...