Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Rockstar Games ve CircoLoco plak şirketi kurmak için bir araya geldi

CircoLoco Records 9 Temmuz’da 20 parçalık derleme albüm çıkaracak

  • MIXMAG TURKEY
  • 28 Mayıs 2021
Rockstar Games ve CircoLoco plak şirketi kurmak için bir araya geldi

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

GTA’nın da aralarında olduğu popüler oyunların yayıncı şirketi Rockstar Games ile İbiza’nın dünyaca ünlü parti konsepti CircoLoco bir araya gelerek CircoLoco Records plak şirketini kurdu.

Plak şirketi, 9 Temmuz’da yayımlanacak olan “Monday Dreamin’” isimli bir derleme albümün duyurusunu yaptı. Derlemede Seth Troxler (haber görselindeki), Butch, Carl Craig, Moodymann, Rampa, Kerri Chandler ve Sama’ Abdulhadi gibi bir dizi sanatçıdan toplam 20 parça yer alıyor.

Şu an ön sipariş edilebilen derleme albümde, Seth Troxler parçası “Lumartes” albüm çıkmadan müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Bu iş birliği, Rockstar Games’in müzik sektöründeki ilk aksiyonu değil. Şirket, 2018 yılındaki After Hours projesinde The Blessed Madonna ve Solomun gibi sanatçılarla iş birliği içinde kulüp ve DJ kültürünü oyun içine kanalize eden bir adım atmış ve son olarak Aralık 2020’de GTA Online’da The Music Locker adlı oyun içi bir gece kulübü açmıştı.

GTA oyununda 25 farklı radyo istasyonunda şimdiye kadar 75 milyar saatten fazla müzik dinlenirken, Flying Lotus, Frank Ocean ve Soulwax gibi sanatçılar farklı dönemlerde Rockstar Games’in oyun evrenine konuk olmuştu.

Dans müziğinin dünya çapındaki en uzun soluklu partilerinden biri olan CircoLoco ise, İbiza’daki DC10 kulübünde düzenlediği etkinliklerle kültür üzerinde dünya ölçeğinde izler bırakan özelliğiyle tanınıyor.

CircoLoco kurucusu Antonio Carbonaro, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “CircoLoco her zaman en iyi müziğe olan tutkunun, sanatçıları destekleme dayanışmasının ve bunları insanlarla olabilecek en iyi şekilde bir araya getirme arayışının peşinde olmuştur. CircoLoco Records, bu yolculuğumuzun devamında önümüze doğal bir şekilde çıkan bir sonraki adımı temsil ediyor ve sevdiğimiz müzikleri dünyanın her tarafındaki insanlara ulaştırabilme şansını bize veriyor” dedi.

Plak şirketi, 9 Temmuz’daki derleme albüm öncesi, albüm parçalarından oluşan dört farklı kısaçalar çıkaracak. 4 Haziran’da “Monday Dreamin’ Blue”, 11 Haziran’da “Monday Dreamin’ Green”, 18 Haziran’da “Monday Dreamin’ Violet” ve 25 Haziran’da “Monday Dreamin’ Black”in ardından tüm albüm 9 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

“Monday Dreamin’” derlemesine buradan ön sipariş verebilir, Seth Troxler’in “Lumartes” parçasını aşağıda dinleyebilirsiniz.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...