Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Limits Off Open Studio Göbeklitepe, Agents Of Time’ın performansı ile sona erdi

Open Studio Göbeklitepe'nin kapanış etkinliği 9 Nisan Cuma akşamı saat 22:30'da Limits Off'un YouTube kanalında yayınlandı

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 10 Nisan 2021

Göbeklitepe, insanlığın muhtemelen ilk kez tarım yapmaya başladığı, ilk defa yerleşik hayata geçtiği, mağara duvarlarına resim çizmek yerine sistematik sanat yapmaya ve kültürel birikim oluşturmaya başladığı, başka bir deyişle "ilk uygarlığın" kurulduğu yer.

Göbeklitepe bu gizemli enerjisiyle Limits Off Open Studio’nun ikinci noktası. Daha önce Nemrut Dağı'nda Damian Lazarus ile müzikseverlerle buluşan Limits Off Open Studio, yeni durağı Göbeklitepe’deki yolculuğuna İtalyan techno kraliçesi Deborah De Luca ile başladı. Ardından ülkemizi yurtdışında en iyi temsil eden isimlerden Mahmut Orhan, yükselen yıldız Black Circle ve Türkiye’de techno denilince ilk akla gelen isimler olan Ferhat Albayrakve Sezer Uysal’ın tarihe geçen back to back performansı ile devam etti. Artık Limits Off Open Studio Göbeklitepe’nin sonuna geldik fakat kapanış performansı ise tarihe geçecek bir başka isim: Agents Of Time!

Deep techno’nun mihenk taşı sayılan Mathew Jonson’ın “Agents Of Time” albümünden adlarını alıp 2013 yılında live-act’leriyle bir anda bütün gözleri üzerine çeken Agents Of Time, İtalyan Andrea di Ceglie ve Luigi Tutolo'nun ikili projesi. Agents Of Time, müzikal olarak o kadar başarıyı yakaladı ki adlarını aldıkları Mathew Jonson ile birlikte bir EP yayınladılar ve Mathew Jonson’ın Cobblestone Jazz projesiyle birlikte Grido Festivali'nde aynı sahneyi paylaştılar. Prodüksiyonlarıyla da melodik teknonun tarihine adlarını altın harflerle yazıp Tale Of Us, Dixon, Tiga, Agoria ve John Digweed gibi efsane isimler tarafından remikslendiler. Agents Of Time bize çok yabancı değil. 2018 yılında İstanbul ve 2019'da Ankara'daki performanslarıyla elektronik müziğin en karanlık noktalarını Türk dinleyiciler için talan ettiler. Sıra Agents Of Time’ın Göbeklitepe’deki tarihi performanslarına geldi. Limits Off Open Studio Göbeklitepe’nin kapanışı için herhalde daha efsane bir isim düşünülemezdi!

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un, ışık ve aydınlatma tasarımının Sadık Avcı’nın ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı projede emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. Göbeklitepe gibi tarihi bir mekânı bütün dünyaya bir kez daha elektronik müziğin efsane isimlerinin tarihi performanslarıyla birlikte tanıttılar.

Agents Of Time’ın Göbeklitepe’deki efsane kapanış performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

Agents Of Time'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izledikten sonra, İtalyan ikilinin 5 parçadan oluşan “Prince Of The Stars” adlı yeni kısaçalar albümünü dinleyin.

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...