Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
İncelemeler

Tel Aviv gece hayatına başlangıç rehberi

Yemek ve dans için en iyi yerler burada

  • MIXMAG TURKEY
  • 25 Eylül 2019

Tel Aviv hiç şüphesiz gece hayatı bakımından dünyanın en heyecan verici şehirlerinden biri. Guy Gerber, Red Axes, Guy Mantzur gibi yeteneklerin ülkesi olmasının yanı sıra Damian Lazarus'un mistik partisi Day Zero'ya ilk kez ev sahipliği yapmaya hazırlanan şehir, zengin müzik ve kültür tarihiyle dünyanın en dinamik duraklarından biri. Kendini sürekli tazeleyen kültürünü, özellikle enerjik gece yaşamını keşfetmek için dünyanın her yerinden ziyaretçisi olan bir kent aynı zamanda.

Burada yeniyseniz ya da şehrin bu yönünü henüz keşfetme fırsatı yakalayamadıysanız, Tel Aviv gece hayatını tecrübe etmek için daha fazla beklemeyin. Damian Lazarus'un 27 Eylül'de ülkenin güneyindeki Masada'nın göz alıcı doğasında gerçekleştireceği "Day Zero Masada"ya çok kısa süre kala, keyif alacağınızı umduğumuz bazı seyahat ipuçlarını sizler için derledik.

HONOLULU

Tel Aviv'in elbette Hawaii ile uzaktan yakından bir ilgisi yok ama şehrin merkezinde ismini bir Hawaii şehri olan Honolulu'dan alan tiki barda 100'den fazla çeşit rom, bir o kadar da kokteyl seçeneği sunuluyor. Muazzam barmen ve baristalara sahip olan İsrail'in ilk tiki barı Honolulu'da deneyebileceğiniz kadar rom shot içmenizi öneririz. Tadı damağınızda kalacak rom çeşitleriyle burada keyifli vakit geçireceğinize eminiz.

KAB KEM

Kab Kem, şehirde Thai esintileri taşıyan en egzotik atmosfere sahip, en iyi kokteyller hazırlayan bara sahip restoranlardan biri. Mesela karanfil, kakule, acı biber, ananas suyu ve ıhlamur ile hazırlanan "Sabai Sabai" kokteyli, mutlaka tadılması gerekenlerden.

Mekan, yiyecek ve içecek servisinin haricinde resident DJ'lerinin çaldığı enfes müziklerle de ziyaretçilerini geceye hazırlamayı iyi biliyor.

AGADIR BURGER BAR

Hemen herkes için güvenilir ve iyi bir burger noktası bazen vazgeçilmez olur. Ülkenin 10 farklı lokasyonunda şubeleri olan Agadir Burger Bar, yalnızca geniş malzeme seçenekleriyle değil, ayrıca İsrail'in gelenekselleşmiş buluşma noktalarından biri olmasıyla da özel bir yer. Şehirdeki en iyi noktası olarak niteleyebileceğimiz yer, Ben Yehuda Caddesi'nde sahile yakın olan şubesi. Denizde geçireceğiniz birkaç saat sonrası bir burger ve bir bardak bira kesinlikle çok iyi gelecektir.

EMESH

Tel Aviv'de doğum günü ya da yıl dönümü gibi kutlama yapılacak bir mekan arayışındaysanız, Emesh yapacağınız en doğru seçimlerden biri olacaktır. Mekanın baş şefi Ortal Rosenberg tam bir mutfak sanatları ustası. Emesh, şehrin dört bir yanında hissedilen saf yaratıcılığı, özgünlüğü ve kültürü tek potada eriten bir temsiliyet abidesi gibi adeta.

KANTA

Özellikle yaz gecelerinde Kanta'da geçirilen vakitler çok kıymetli bir hâl alır. Son derece hoş ve havalı taraçası, fantastik yemekleri sizi bağımlısı yapabilir. Bir porsiyon dana karpaçyo, birkaç kadeh kokteyl, sonra ver elini gelsin güzel bir gece. Mekan önceleri bir hayvanat bahçesinin bir parçasıydı. Kim bilir ortam belki de bu yüzden bir miktar vahşi!

ATLANTA

Tel Aviv'deki en iyi hip-hop müzik burada çalınıyor. Bu tarzın o an modunda değilseniz bile alışılmışın dışında bir dans pisti görmeyi arzu ederseniz, Atlanta mutlaka denenmesi gereken yerlerden biri.

RUBI

2012'de kapılarını açan Rubi kısa sürede şehrin klasik buluşma noktalarından biri haline geldi. Tel Aviv'in en iyi mini-kulüplerinden biri olan mekanda partilediğiniz geceler bitmek bilmez. Rubi demek, dans edip güzel enerjilerini etrafa yayan insanlarla çevrelenmek demek.

27 Eylül'deki "Day Zero Masada" hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve biletlere ulaşmak için tıklayın.

Spotify '#Frekans' çalma listemizi takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...