Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Listeler

M Music Presents ile İstanbul'u Yeniden Keşfedin

25-28 Nisan 2019 tarihlerindeki M Music Presents festivali haftası gelip çatmışken keşfe çıkılacak mekanlara gelin birlikte bakalım

  • MIXMAG TURKEY
  • 22 Nisan 2019

Elektronik müzik performansları ve eğitici atölyeleriyle dopdolu bir içerik sunan M Music Presents, 25-28 Nisan tarihleri arasında ilk defa İstanbul’da müzikseverlerle buluşuyor. Katılımcılarını başta müzik olmak üzere sanatın farklı alanlarında keyifli bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanan M Music Presents, yerli ve yabancı sanatçıların performanslarından atölye etkinliklerine kadar geniş bir yelpazeyi hayata geçiriyor. İstanbul'da 5 farklı performans ve 3 farklı workshop mekanında 4 gün boyunca gerçekleşecek olan etkinlik yaklaşırken, bu mekanları şehirde etkinlik saatleri haricinde de vakit geçirmek isteyebileceğiniz çeşitli diğer noktalarla birlikte sizler için kısaca mercek altına almak istedik.

PERFORMANS

Arkaoda

1999 yılının Aralık ayında Kadıköy'de kurulan Arkaoda, açıldığı günden bu yana tutkuyla müziği ve sanatı ön planda tutan, her zaman yeniyi, farklıyı arama gayretiyle bu duygusunu paylaşabildiği herkese aktarmayı başaran özel bir mekan. Arkaoda, düzenlediği konserler, DJ performansları, festivaller, değişen içerikli partiler, bahçesine kurduğu farklı temalı pazarlar ve sürekli değişen tematik oluşumlarıyla sadece inandığı işleri desteklemeyi ısrarla sürdürüyor. Mekan M Music Presents kapsamında 25 Nisan'da Supereich ve Eray Düzgünsoy, 26 Nisan'da Daniel Baughman ve Cüneyt Taylan, 27 Nisan'da ise D.R.U.S.H., Frans Ambient ve Ozan Maral'a ev sahipliği yapacak.

KLEIN

1970'li yıllarda sinema salonu olarak kullanılan, konum olarak Harbiye’deki Askeri Müze’nin karşı sokağında bulunan ve özellikle 2015'ten itibaren Türkiye elektronik müzik çevresindeki etkisi güçlü şekilde hissedilen KLEIN için kimilerince 'Berghain'in İstanbul versiyonu' benzetmesi yapılmakta. Avrupa’daki elektronik müzik akımını başarılı bir bir şekilde takip eden mekan, İstanbul gece hayatının en iddialı adreslerinden biri olmayı sürdürüyor. M Music Presents festivalinde 25 Nisan'da Frankey & Sandrino, Sasse ve ORDA, 26 Nisan'da Mark Knight, Tube & Berger ve Koray T, 27 Nisan'da ise Oceanvs Orientalis, Efe Kantel ve Menachem 26 burada performans sergileyecek sanatçılar olacak.

MENTHA NOVA

İstiklal Caddesi'ndeki Ravouna 1906 Suites terasında bulunan Mentha Nova, Miami konseptini İstanbul'a taşıyan nadir duraklardan biri olarak öne çıkıyor. 'Dinner party' olarak bilinen bu konseptte yemeğinizi yemeye başlarken DJ performansı başlıyor ve yemek servisi bittikten sonra masalar kaldırılarak kendinizi kulüp ortamında buluveriyorsunuz. Miami’de son derece yaygın olan bu konsepti M Music Presents günlerinde deneyimlemeyi ihmal etmeyin. Mekan 27 Nisan'da Man Power, Space Cast ve Ademan'ı, 28 Nisan'daki kapanış partisinde ise Terranova, ANII, Demirabi, Men With A Plan ve FU!'yu ağırlayacak.

MODULE

Aynı anda üç bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayabilen sayılı mekanlardan biri olan Module İstanbul, sadece Türkiye değil Avrupa’nın en büyük gece kulüpleri arasında. İsim değiştirmeden önce Hypnos Hall olarak bilinen ve Module İstanbul konseptli yepyeni bir yapılanmayla Türkiye'deki elektronik müzik etkinliklerinde iddiasını sürdüren mekan M Music Presents günlerinin yoğun duraklarından. 25 Nisan'da Rebolledo, Fantastic Twins, Superpitcher ve Forlorn Hope, 26 Nisan'da Hidden Empire, Anett Gapstream, Boral Kibil, Greylight ve Ongun Tütüncü, son olarak 27 Nisan'da Frank Wiedemann, TERR, Murat Uncuoğlu, Volkan Gündüz ve MFY'yi dinlemek için yönümüz buraya çevrili.

RX

1994'ten bu yana Roxy Club İstanbul olarak pek çok konser ve etkinliğe ev sahipliği yapmış olan kulüp, yeni yıldan itibaren bütün iç tasarımını yenileyerek RX olarak faaliyetlerini sürdürüyor. İki VIP alanı, dans pisti ve iki barıyla hizmete devam eden RX, yerel ve global elektronik müzik sahnesinden DJ’lerin performanslarıyla etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. M Music Presents etkinliklerinde 26 Nisan'da Mind Against, Dirgen ve Procombo, 27 Nisan'da ise Danny Daze, Nectar, FFRW ve Non Square RX kabininde performans sergileyecek.

WORKSHOP

Analog Kültür

Plak mağazası olmasının yanı sıra vintage müzik aletleri ve ses sistemlerinin satışı yapılan, aynı zamanda içinde bir ses stüdyosunu barındıran, 2014'ten bu yana Beyoğlu'nun bu bağlamdaki önemli duraklarından biri olan Analog Kültür, M Music Presents etkinlikleri kapsamında 27 Nisan saat 15:00'da "analog ekipmanlarla müzik üretiminin" merkeze alındığı bir atölyeye ev sahipliği yapacak. Gönenç Giray'ın konuşmacı olarak yer alacağı "Live with Machines" adlı atölyede klavye ve fareden bağımsız olmak, otomasyonu tıklayarak değil bire bir enstrümanlarla etkileşime geçerek kaydetmek, "snap" edilecek bir "grid" olmadan kompozisyon yapmak ve "save" etmeden kapatmak tartışılacak başlıklar arasında. Ayrıca müzik için yaratılmamış aletler ile nasıl müzik yapılabileceğini görmek istiyorsanız mutlaka Analog Kültür'e uğrayın.

BABAJIM

Dünyaca ünlü stüdyo mimarı, tasarımcı Roger D'Arcy tarafından projelendirilen ve çok amaçlı üst düzey kayıt, miks ve mastering stüdyosu olarak 2010'da İstanbul Beyoğlu’nda faaliyet göstermeye başlayan Babajim İstanbul Stüdyoları, üç stüdyonun yanı sıra ofis ve özel sanatçı alanlarından oluşuyor. Kuruluşundan itibaren profesyonel kadrosu ile İstanbul'un en iyi stüdyolarından biri olarak yerini sağlamlaştıran Babajim, dünya standartlarında kayıtların üretildiği bir stüdyo olmayı başardı. M Music Presents atölye programı dahilinde 25 Nisan saat 19:00'da Erdinç Kaya sunumuyla "Sound Design as Storytelling Device" semineri, 26 Nisan saat 18:00'da Klas Lindblad sunumuyla "The Art Of Advanced Mixing and Mastering" atölyesi ve 27 Nisan saat 17:00'da Partapart ekibi, Daniel Baughman ve Peer Uli May'in katılımıyla "Bedroom to Headphones" semineri bu adreste olacak.

MECRA

Kasım 2017'de Kadıköy'de kapılarını açan Mecra, kısa zamanda İstanbul’un önemli konser, etkinlik ve eğlence mekanlarından biri haline geldi. Bar, mutfak, atölye, çok amaçlı salon ve ferah bir terası bünyesinde bulunduran mekan, çeşitli aktivitelerin bir arada yer alabildiği uyumlu düzeniyle ziyaretçilerine farklı keyif yolları sunan genç ve özel bir adres. M Music Presents atölye programında 25 Nisan saat 19:00'da Serdar Kökçeoğlu, Murat Güneş ve Eray Düzgünsoy'un konuşmacı olarak katılacağı "Bülent Arel 100 Yaşında" başlıklı seminerde elektronik müzikte dünya çapında hatırı sayılır bir konumu olan besteci Bülent Arel'in 100. yaşı dolayısıyla sanatçının müzik yaşamı ve hayatına dair özel bir sunum gerçekleştirilecek. Mekanın 26 Nisan saat 19:00'da başlayacak "How To Make It Royalties" başlıklı programında ise kolay gibi görünen ama içine girdikçe derya deniz olan telif dünyası yerel ve global vakalarla irdelenecek. Bu programın konuşmacıları ise Levent Alptekin, Ebru Başakıncı ve Haluk Cerahman.

M Music Presents'in yoğun programı arasında sabah kahvaltısı, gün ortası çay/kahve keyfi yapabileceğiniz ve akşam yemeği yiyebileceğiniz yerleri önermeden olmaz.

KAHVALTI

A BIT OF EGGO

İsmiyle İngilizcedeki "egg" (yumurta) sözcüğüne gönderme yapan mekan Arnavutköy’ün son zamanlardaki en rağbet gören adreslerinden biri. Poşe, sahanda, omlet ve çırpılmış gibi lezzetli yumurtalı kahvaltı seçenekleriyle isminin hakkını veriyor. Mekanda yumurtanın Türk geleneksel kahvaltısına uygun menemen ve sucuklu yumurta gibi çeşitleri de tatmaya değer. A Bit of Eggo, Arnavutköy Abdülhak Molla Sokak'ta.

5 ÇAYI vs. 5 KAHVESİ (LEZİZ TATLILAR EŞLİĞİNDE)

FIVE O'CLOCK

Çeşitli kutlama pastalarıyla meşhur olan, porsiyonluk tatlıları ve cupcake’leri ile de İstanbul’un en iyileri arasında gösterilen Five O'Clock, gün ortası ve akşamüstü duraklarınızdan biri olmaya aday. Acarkent 3. Cadde ve Kavacık Selvi Çıkmazı'ndaki iki şubesinde enfes tatlılar eşliğinde çay veya kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

RESTORAN

LOGGIA

Akatlar Ebulula Mardin Caddesi'ndeki Mayadrom İş Merkezi’nin hemen girişinde yer alan Loggia, şehrin kargaşasından uzak keyifli atmosferi, samimi ortamı ve çok özel İtalyan menüsüyle misafirlerine rahat bir ortam sunuyor. Mermer masalar ve duvar aynalarının etkileyici aydınlatmaları oldukça zarif bir deneyim vaat ediyor. Dağ mantarlı ve ricotta peynirli kabak çiçeği dolma, manda sütü burrata, kılıç balığı carpaccio, Osso Buco ve Sicilya usülü Carbonare makarna Loggia'nın en özel lezzetleri arasında bizleri bekliyor.

Dopdolu içeriğiyle üç güncel sergi ve çok uzak coğrafyalardan gelen özel sinema seçkisiyle bu haftayı kendiniz için daha özel kılın.

MODERN SANAT VE ÇİN SİNEMASI

İSTANBUL MODERN

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern, Karaköy’deki yeni binası tamamlanana kadar tüm faaliyetlerini sürdüreceği Beyoğlu'ndaki geçici adresine taşınmıştı. M Music Presents etkinliklerinden arta kalan zamanda "Şimdinin Peşinde", "İplikten Çözülenler: Tekstilde Küresel Anlatılar" ve Türkiye’nin akademik eğitim almış ilk profesyonel kadın fotoğraf sanatçısı Yıldız Moran’ın yapıtlarının yer aldığı "Yıldız Moran: Bir Dağ Masalı" adlı güncel sergileri gezebilirsiniz. İstanbul Modern'de bu hafta ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yıl dönümü vesilesiyle, Çin sinemasının geçtiğimiz yıl içinde ürettiği ilgi görmüş yapımlardan bir seçki programı da başlıyor.

Yerli ve yabancı sanatçıların performanslarından atölye etkinliklerine kadar geniş bir yelpazeyi hayata geçiren M Music Presents etkinlikleri 25-28 Nisan 2019 tarihlerinde ilk defa İstanbul'da gerçekleşiyor. Detaylı bilgi ve bilet satışları için burayı tıklayın.


#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...