Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Thomas Hoffknecht: ‘Şartların el verdiği ölçüde hayatı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum’

Hamburg’da çalışmalarını sürdüren Türk asıllı sanatçı son olarak ‘Time’s Running Out’, ‘Combination’, ‘Generation’ ve ‘Crawler’ adlı ortak yapım projelerini dinleyicileriyle paylaştı

  • MIXMAG TURKEY
  • 6 Aralık 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Röportajımıza katılımınız için teşekkür ederiz Thomas! Nasılsınız? Bu tuhaf zamanlarda vaktiniz nasıl geçiyor?

Çok memnun oldum ben de bu röportaj için bir araya geldiğimize. Bu aralar yoğun şekilde spor yapıyorum ve plak şirketim üzerindeki çalışmalarıma odaklanmış durumdayım. Plak şirketimin pozisyonunu daha da ileri taşımayı hedefliyorum. Her şeye rağmen, içinde bulunduğumuz şartların el verdiği ölçüde hayatı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz günlerde çıkan “Time’s Running Out”, Juliet Fox ile ilk ortak projeniz oldu. Bu projeye başlamadan önce de tanışıyor muydunuz? Bu çalışmanızın nasıl bir ortaya çıkış hikayesi var?

Juliet Fox ile yüz yüze tanışma fırsatımız henüz olmadı. Ancak daha önceki performanslarımın bazılarında parçalarını çalmıştım, onun prodüksiyonlarını dinlemekten hep keyif almışımdır. Her şeyin ötesinde beni büyüleyen şey onun sesi. Kendisine projeden bahseden bir mesaj gönderdim ve çok geçmeden gördüğünüz gibi sonuçlandı.

“Time’s Running Out”, bildiğimiz kadarıyla hazırlıklarında son aşamaya geldiğiniz kısaçalar albümünüzden paylaşılan ilk tekli oldu. Kısaçaların çıkış tarihinden önce yayımlanacak olan başka yeni parçalarınız da olacak mı?

Kesinlikle. Kısaçalarda iş birliği içinde yapılan iki farklı proje daha var. Bunlar Jeroen Search ve PAN-POT ile hazırladığımız parçalar.

Üzerinde durduğumuz bu kısaçalar projesi dışında, 2022 için sizi heyecanladıran farklı müzik projelerinizden de bahseder misiniz?

İlkbaharda Drumcell ile ortak yapım projem, Chris Liebing’in plak şirketi CLR’dan yayımlanacak. Bu çalışmayı çıkarmak için büyük sabırsızlık içindeyim. Kendi plak şirketim STRGHT’ten ve tabi ki Drumcode’dan da yeni projelerim çıkıyor olacak önümüzdeki yıl.

Ailenizin geçmişi Türkiye’ye uzanıyor ve sizi kişisel olarak Serkan Bulut ismiyle tanıyoruz. Almanya’da mı dünyaya geldiniz, yoksa daha sonra mı Almanya’ya taşındınız? Almanya’da geçen zamanınızın müziğinizi ve kariyerinizi nasıl şekillendirdiğiyle ilgili neler söylersiniz?

Ben Hamburg’da doğdum. Buradaki müzik sektörü, kariyerimin gelişiminde tabi birincil derecede çok önemli rol oynadı. Buradaki partiler, müzik çevresinden insanlar… Her şeyin ayrı bir etkisi oldu. Ülkenin yetiştirdiği ve ilham kaynağı olan muhteşem sanatçılarla buradaki genel kulüp ortamı, müzik yolculuğumda bugünkü noktaya ulaşmamda ayrıca itici güç oldu.

Avrupa’nın kalbinden gözlem yapabilen bir profesyonel olarak, Türkiye’deki plak şirketlerini, sanatçıları ve düzenlenen partileri ele aldığınız zaman ülkenin yükseliş gösteren dans müziği ekosistemi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Dürüst olmak gerekirse Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip etme şansına sahip değilim, bu yüzden herhangi bir yorum yapamayacağım. Başta Ferhat Albayrak olmak üzere Jeton Records bünyesinde olan kişileri tanıyorum, muazzam işler yapıyorlar. Hem müzikal açıdan hem de yapılan işlerin sektöre sunuluş biçimine bakıldığında takdir edilesi şeyler ortaya koyuyorlar.

Bu yıl Jeton Records’ın davetlisi olarak online bir yayın projesi için İstanbul’a gelmiştiniz. Türkiye’de kalabalıkların önündeki canlı bir etkinlikte çalma şansınız oldu mu şimdiye kadar?

Maalesef hayır. Pandemi sebebiyle henüz oradaki atmosferi gerçek anlamıyla tecrübe etme fırsatım olmadı. Türkiye özelinde yaptığım birçok planı ertelemek durumunda kaldık.

Stüdyonuzdaki favori yazılım ve donanımlarınız neler?

Roland TR-8 ritim makinesi ve Pioneer Toraiz SP-16 örnekleyici, stüdyomda en sevdiğim favorileri ekipmanlarım.

༺༻

Thomas Hoffknecht'in son paylaştığı projeleri arasında yer alan Juliet Fox iş birliğiyle hazırlanan “Time’s Running Out”, Mark Broom iş birliğiyle ortaya çıkan “Combination”, Jeroen Search'ün katkılarıyla hazırlanan “Generation” ve Pan-Pot ile ortak çalışma ürünü olan “Crawler” teklilerini aşağıda dinleyebilirsiniz.

Thomas Hoffknecht'in Mixmag Türkiye okurlarına özel olarak kaydettiği miksi dinleyin!

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...