Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Eski DJ 2022 Kış Olimpiyatları’nda ter dökecek

Benjamin Alexander, ülkesi Jamaika’yı alp disiplini kayak dalında olimpiyatlarda temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçecek

  • MIXMAG TURKEY | FOTOĞRAF: STEPHEN SHELESKY
  • 19 Ocak 2022
Eski DJ 2022 Kış Olimpiyatları’nda ter dökecek

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Bir dönem profesyonel DJ’lik kariyeriyle öne çıkan Benjamin Alexander, önümüzdeki ay Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları’nda alp disiplini kayak dalında ülkesi Jamaika’yı temsil edecek.

Geçmişte Burning Man’in Robot Heart sahnesinin resident DJ’lerinden biri olan Alexander, kayak sporuna odaklanmak için DJ’lik kariyerini 2018 yılında sonlandırmıştı.

Ülkesi Jamaika’yı alp disiplini kayak dalında kış olimpiyatlarında temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçmeye hazırlanan Alexander, Sky News’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Şu an kendimi muazzam ferah hissediyorum. Tüm hayatımı, birikimimi, kimliğimi ve aklınıza gelebilecek her şeyi buna adadım. Buna adımımı Mart 2020’de yoğunlaştırmaya başlamıştım. Mücadelemin büyük kısmını pandemi şartlarıyla verdim, güney yarım kürede kış mevsimi yaşanırken antrenmanlarıma devam edebilmek için oraya seyahat edemedim. Bu, iptal edilen ayarlamalarla birlikte aylara mâl oldu benim için hazırlık aşamasında.”

1993 yapımı Üşütük Popolar (Cool Runnings) filminin kendisine ilham verip vermediğiyle ilgili yöneltilen soruya Alexander’ın cevabı, “Temel motivasyonum o film değildi ama arkadaşlarımın o filmden çıkan bir karaktere benzediğimle ilgili şaka yapmışlıkları var. İlginç bir rastlandı gerçekten” şeklinde oldu.

Söz altın madalyaya gelince ise, “Bu işe iki yaşında başlayanlar karşısında bir iddia ortaya koymak niyetinde değilim. Bu güzel yarışa katılım gösterebilmek, benim hikâyemin temeli ve bu umarım Jamaikalı yeni jenerasyon çocuklar için 32 yaşından daha önce sportif kariyerlerini şekillendirmeye başlamaları konusunda ilham verici olur” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları 4 Şubat’ta başlayacak.

‘En İyi FIFA Şarkıları’ çalma listemizi Spotify’da takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...