Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Fatboy Slim 21 Mayıs Cumartesi 42 Venue’de

The Falls sunumuyla düzenlenecek etkinlikte ayrıca BeeGee, Ugur Project ve Alan Cutt sahnede olacak

  • MIXMAG TURKEY
  • 29 Nisan 2022
Fatboy Slim 21 Mayıs Cumartesi 42 Venue’de

Telegram kanalımıza abone olarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Fatboy Slim (Norman Quentin Cook), 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’daki dinleyicileriyle bir araya gelmeye hazırlanıyor.

40 yıla uzanan müzik kariyeriyle dünyanın en sevilen DJ’leri arasında yer alan başarılı ismin müzik yolculuğu, eğitim hayatının ardından indie müzik grubu The Housemartins’te bas gitarist olmasıyla başladı. Grup, Isley-Jasper-Isley’in “Caravan of Love” şarkısına yaptıkları cover ile büyük tanınırlık elde etse de Cook, ilk solo başarısını Birleşik Krallık’taki en iyi tekli sıralamasında 29’uncu sıraya yükselen “Blame It on the Bassline” parçasıyla yakaladı ve içinde yer aldığı bir diğer müzik grubu Beats International bünyesinde çıkardığı “Dub Be Good To Me” çalışması bir yıl sonra sıralamada zirveyi gördü.

Sanatçının Fatboy Slim mahlasını kullanmaya başlaması ise 1996 yılına uzanıyor. O yıl çıkardığı ilk Fatboy Slim stüdyo albümü “Better Living Through Chemistry”i, 1998’de “You’ve Come a Long Way Baby”, 2000’de “Halfway Between the Gutter and the Stars” ve 2004’te “Palookaville” takip etti. Üç canlı albüm kaydına da sahip olan sanatçının bu albümleri 1998 yapımı “On the Floor at the Boutique”, 2002 yapımı “Live on Brighton Beach” ve yine aynı yıl çıkan “Big Beach Boutique II” oldu. “Big Beach Boutique II”nun kaydedildiği Brighton Beach’teki şovu 250 bin müziksever takip etti. Fatboy Slim, Amerikalı aktör Christopher Walken’ın dansıyla eşlik ettiği müzik videosu “Weapon Of Choice” ile 2001 MTV video müzik ödülü ve 2002’de Grammy kazandı.

2008’de David Byrne ve Dizzee Rascal ile birlikte The Brighton Port Authority grubunu kuran Fatboy Slim, 2012’de Londra’da düzenlenen Yaz Olimpiyatları’nın kapanış seremonisinde sahne aldı. 2013 yılında, Mixmag’in 30. yılını kutladığı sayısında kapak yıldızı olan sanatçı, 2016 yılında ilk kez Glastonbury festivalinin John Peel sahnesinde performans sergiledi. Kariyerinde pek çok müzik çalışmasına imza atan sanatçı son olarak Carl Cox ve Dan Diamond iş birliğiyle “Speed Trials on Acid” adlı bir tekli yayımladı. Fatboy Slim ayrıca son olarak Sónar Istanbul 2018 kapsamında İstanbul’da sahne almıştı.

The Falls sunumuyla İstanbul 42 Venue’de düzenlenecek etkinlikte katılımcılar ayrıca BeeGee, Ugur Project ve Alan Cutt’ı da dinleme fırsatı elde edecek.

Gülen yüz emojisiyle özdeşleşen ve dünyada bu simgenin yer aldığı en geniş ölçekteki eşya koleksiyonuna sahip olan Fatboy Slim’i 21 Mayıs Cumartesi günü 42 Venue’de dinlemek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

THE FALLS PRESENTS: FATBOY SLIM | 42 VENUE İSTANBUL - 21 MAYIS 2022, CUMARTESİ

Fatboy Slim'in yeni müzik projesi “Speed Trials on Acid”i dinleyin.

Sanatçının Mixmag’in 30. yıl sayısına özel olarak hazırladığı seçkisini dinleyin.

‘Dünyanın Ritmi: Londra’ çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...